KREATYWNY EFEKT FACEBOOK, POKAZUJĄCY JAKOŚĆ POWIETRZA DLA MIESZKAŃCÓW WARSZAWY W TECHNOLOGI AR (RZECZYWISTOŚCI ROZSZERZONEJ) 

warszawski smog augmented reality efekt facebook

Gdańska spółka Actum Lab specjalizująca się w technologii Rzeczywistości Rozszerzonej (ang. Augmented Reality, AR) przygotowała tzw. „Kreatywny Efekt” do aplikacji Facebook, pokazujący aktualną jakość powietrza dla mieszkańców Warszawy.

Jak ten filtr działa? Wystarczy posiadać zainstalowaną aplikację Facebook na urządzeniu mobilnym. Należy wówczas otworzyć filtr (znajdujący się pod linkiem URL)  i nakierować obiektyw aparatu na twarz. Na ekranie pojawi się animacja smogu, maska nałożona na twarz, a także komunikat o jakości powietrza w Warszawie.

Jest to możliwe dzięki pobieraniu danych przez API udostępniane przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (powietrze.gios.gov.pl) o zanieczyszczeniu powietrza w Warszawie oraz wykorzystaniu technologii Rzeczywistości Rozszerzonej, która pozwala dodawać do świata rzeczywistego dodatkowe obiekty i informacje.

„Facebookowy efekt” ma na celu promowanie technologii Rzeczywistości Rozszerzonej AR przy jednoczesnej korzyści dla społeczeństwa.

To kolejna darmowa aplikacja wykorzystującą Augmented Reality udostępniona przez Actum Lab. W Listopadzie 2017r. Actum Lab skutecznie wdrożyła w Trójmieście aplikację mobilną Arbus (https://arbus.actumlab.com), która po uruchomieniu pokazuje wirtualną tablicę z rzeczywistym czasem odjazdu komunikacji miejskiej z przystanku na którym znajduje się użytkownik.  Aplikacja ARbus posiada już kilkanaście tysięcy pobrań.

Actum Lab sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, posiada największy w Polsce zespół specjalizujący się w technologii Rzeczywistości Rozszerzonej. Realizuje wdrożenia technologii AR w Polsce, Europie jak i również w USA oraz Nowej Zelandii, gdzie we wrześniu 2017 otworzyła kolejne biuro.

Materiały prasowe o filtrze Warszawski SMOG do pobrania: https://www.dropbox.com/sh/ft7qi6c9c8roy2d/AAAPntO05t4PWdBOYTLKuhC_a?dl=0

MASZ PYTANIA? 

Wolisz zadzwonić?

+48 574-246-712

WordPress Theme built by Shufflehound. Powered by Actum Lab, all rights reserved.